Ciekawostki

Czego można się spodziewać po otwarciu sklepu internetowego

Jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności przy niskich kosztach ogólnych, otwarcie sklepu internetowego wydaje się być pewniakiem. Prowadzisz działalność w zaciszu swojego domu i nie musisz wynajmować powierzchni ani zatrudniać arsenału pracowników. Jednak otwarcie sklepu internetowego nadal wiąże się z pewnymi problemami finansowymi. Sprawdź: Biuro księgowe Bydgoszcz

Dowiedz się, jak budżetować

Zanim zaczniesz cokolwiek, musisz mieć uporządkowane finanse. Ile będą Cię to kosztować? A co z wysyłką? Chcesz zapłacić za dropshipping, czy sam wszystko wyślesz? Dodatkowo nie zapominaj, że czas to pieniądz: ile godzin tygodniowo będziesz musiał poświęcić na swój sklep? Zamierzasz zarządzać tym w pełnym wymiarze godzin, czy będziesz potrzebować drugiej pracy, gdy wszystko się zacznie? Utwórz rozbudowany arkusz kalkulacyjny, który pomoże Ci podzielić szczegóły i dowiedzieć się, ile będziesz potrzebować — zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy — aby zacząć działać.

Dodaj małe rzeczy

Mówiąc o budżetowaniu: istnieje wiele drobnych wydatków, o których być może nawet nie pomyślałeś, kiedy zdecydowałeś się otworzyć swój sklep:

  • Płacenie za hostowanie witryny na serwerze
  • Kupowanie i rejestracja nazwy domeny
  • Opłaty za przetwarzanie kart kredytowych
  • Opłaty transakcyjne
  • Kupowanie certyfikatu SSL

Najlepiej byłoby, gdyby wybrana przez Ciebie platforma e-commerce pokryła niektóre z tych kosztów. Jednak zawsze będziesz mieć dodatkowe wydatki związane domeną/hostingiem/serwerem.

Zainwestuj w PPC. Sprzedaż online jest świetna, ponieważ możesz dotrzeć do milionów klientów. Jednak może nie być tak wspaniale, gdy Twoja nisza jest przesycona innymi sprzedawcami, którzy próbują wdrapać się na szczyt wyników wyszukiwania Google. Na szczęście możesz wyróżnić się reklamą typu pay-per-click. Jak sama nazwa wskazuje, PPC nie jest darmowy, ale z pewnością może mieć znaczenie dla Twojej firmy, zwłaszcza gdy zaczynasz, a jeszcze nie zajmujesz rankingu w Google.

Prowadzenie sklepu internetowego może być ekscytującym, dochodowym doświadczeniem. Jednak przed powieszeniem wirtualnego znaku „Open” należy wziąć pod uwagę wiele kwestii finansowych. Uporządkuj swoje finansowe kaczki przed startem, a zaczniesz bezpieczniej!