Zdrowie

Czerwone brwi, niebieskie brwi, rozmycie pigmentu po mikrobladingu

Po pewnym czasie na skórze najczęściej zaciera się pigment z mikrobladami. Pamiętaj, że jest wprowadzany w skórę przez mikro-rany, więc jeśli nie jest zrobione prawidłowo, pokazuje się jako rozmyta plama w niebieskim lub czerwonawym odcieniu.

Niebieski kolor może być widoczny z powodu zbyt głębokiej pigmentacji w części skóry zarezerwowanej tylko dla tatuażu. W każdym z pigmentów mamy trochę niebieskich odcieni, więc zawsze istnieje ryzyko, że pigment zmieni się z czasem, również z powodu niektórych procesów chemicznych w skórze możemy zaobserwować przebarwienia.

Proszę wiedzieć, że nacięcia nigdy nie goją się całkowicie, dlatego pigment rozmywa się. W rezultacie zamiast perfekcyjnych pociągnięć otrzymujesz grube linie. Następstwem tego procesu jest czerwony kolor, który tylko rozmywa się w grubszej części skóry.

Jeśli microblading zostanie wykonany zbyt lekką ręką, zniknie po około 3 miesiącach, później jest więcej zabiegów poprawiających z kolejnym nacięciem… im więcej nacięć, tym większe ryzyko powstania blizn. Każde nacięcie (nazywane również pociągnięciem włosa) może mieć różną głębokość.

Pamiętaj, że mikroblading polega na wykonywaniu drobnych nacięć, więc infekcje bakteryjne i krwawienie się zdarzają.

Ponieważ zabieg wiąże się z traumatyzacją skóry, jeśli klientka ma problematyczną skórę, wynik będzie nieprzewidywalny i najprawdopodobniej nieidealny.

Obecnie mamy różne opcje. Osoby, które rozważają microblading, powinny przeprowadzić szeroko zakrojone badania, aby upewnić się, że technik makijażu jest doświadczony.