Zdrowie

Czy warto korzystać z pomocy psychoterapeuty?

Gdy mamy bardzo poważne problemy z życia codziennego, z którymi nie umiemy sobie poradzić, to wybieramy się na specjalistyczną wizytę do psychologa. Na początku są wstępne sesje, na których ustalane są problemy pacjenta, po czym psycholog ustala metodę leczenia i dalszy ciąg spotkań. Pomocy specjalisty można szukać na stronie Poradnia psychologiczna Toruń.

W większości przypadków, żeby kontynuować terapię, to psycholog wymaga zawarcia kontraktu pomiędzy lekarzem a pacjentem. Trzeba bardzo dobrze czytać te warunki, ponieważ bardzo często psychoterapeuta stawia tam wymogi chodzenia na każdą sesję, a jeśli się pacjent nie pojawi, to płaci za tą wizytę pełną sumę.

Jest to bardzo dobry sposób, motywujący do leczenia, ale trzeba się upewnić, co w takim wypadku, gdy będziemy chorzy. Niektórzy psycholodzy oszukują w ten sposób i każą płacić 50%. Bardzo ważne jest to, żeby w kontakcie był także punkt, że jeśli psychoterapeuta odwoła wizytę, to wtedy sesja jest gratis dla pacjenta.

Podsumowując, uważam, że ten kontakt jest bardzo pozytywny, ponieważ ma na celu to żeby nie znikać z terapii. Jest ustalany przez dwie strony, można rozmawiać i negocjować warunku Ma na celu pomóc pacjentowi i zmobilizować go do pracy nad sobą.