Jak wybrać rękawiczki na motor?

Wybór rękawic motocyklowych jest niezwykle ważny, zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza para, gdyż zapewne będziesz z nich korzystał non stop. Zapewne minie trochę czasu, zanim zdecydujesz się na kolejną parę rękawiczek. Mając to na uwadze, będziesz chciał zwrócić szczególną uwagę nie tylko na kwestię ochrony, ale także wygląd oraz cenę. Sprawdź: Rybnik sklep motocyklowy

Przede wszystkim musisz kupić takie rękawice, które będą dla Ciebie niezwykle wygodne i po prostu będziesz chciał je nosić. Niezależnie od tego czy pasują do Twojego motocykla lub innych elementów wyposażenia, czy są wygodne i jak dobrze Cię chronią, nie da się ukryć, że kwestia ceny również jest niezwykle istotna.

Większość osób wybierze rękawice, które będą pasować do reszty ich sprzętu. Można spotkać osoby będące całkowicie lojalne wobec jednej, konkretnej marki i nie wyobrażają sobie nosić czegoś innego. Z jednej strony jest to kwestia przyzwyczajenia, a z drugiej pewność jakości – jeśli dany sprzęt nigdy Cię nie zawiódł, nie ma podstaw, aby go zmieniać. Niektórzy motocykliści w priorytecie mają możliwie najlepszą ochronę, więc niezależnie od wyglądu wybierają najtrwalszy materiał, posiadający dodatkowo dużą ilość odblasków. Wiele zależy również od pory, w której chcesz jeździć. Inny sprzęt będzie potrzebny podczas przejażdżek typowo letnich, a inny wczesną wiosną oraz jesienią. Najlepiej jest mieć jedną parę rękawiczek na cieplejsze dni, a drugą, aby ogrzać dłonie, kiedy warunki atmosferyczne pozostawiają wiele do życzenia.

Jeżeli motocykla używasz głównie do jazdy sportowej na torze, naturalnym wyborem będą rękawice typowo sportowe. Zazwyczaj są one wykonane są z cienkiej skóry bydlęcej lub koziej, mocno wentylowane oraz wyposażone w szereg wysokiej jakości protektorów zarówno po zewnętrznej jaki wewnętrznej stronie. Do jazdy miejskiej, bardziej sporadycznej, głównie w ciepłe dni najlepiej sprawdzą się  rękawice lekkie, wykonane z cienkiego materiału wierzchniego. Jeżeli natomiast jeździsz na motocyklu w trybie mieszanym, a więc korzystasz z niego zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wypuszczasz się w dalsze trasy, potrzebujesz uniwersalnych rękawic turystycznych. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości skóry bydlęcej lub koziej. Nie ma co ukrywać, że to właśnie od jakości skóry i precyzji ich wykonania będzie zależał komfort jazdy.

Previous post Obsługa piły spalinowej w kilku krokach
Next post Czy motory i skutery marki Romet, mają szansę odnieść sukces na krajowym rynku?