Ciekawostki

Lampy kuchenne – jaka barwa światła będzie najlepsza?

Obecnie Klienci mają do wyboru różnego rodzaju lampy kuchenne. Na stronie internetowej https://edisonlighting.pl/ jest szeroki zakres tego asortymentu. To jednak nie oznacza, że można zdecydować się na akcesoria pierwsze z brzegu. Lampy muszą być wybierane uwzględniając rozmaite kryteria. Także te odnoszące się do generowanej barwy światła. Jaka będzie najlepsza w tym konkretnym pomieszczeniu?

Źródła światła o ciepłej barwie

Wyróżniamy lampy generujące barwę ciepłą, neutralną lub zimną. Osoby, które kupują akcesoria na https://edisonlighting.pl/ mają szerokie pole do manewru. Jakie lampy wybrać jednak do kuchni? Okazuje się, że najlepiej sprawdzają się akcesoria generujące światło ciepłe. Dlaczego? Eksperci zwracają uwagę tutaj na kilka aspektów. Przede wszystkim ciepła barwa przyczynia się do wprowadzenia lepszej atmosfery. Przygotowywanie oraz spożywanie posiłków ma być dla nas relaksem. Takie lampy pomagają się odprężyć i pozytywnie działają na nasze samopoczucie. Dodatkowo sprzyjają odpoczynkowi. Jest też inna kwestia. W zimnym świetle przygotowywane posiłki nie wyglądają do końca apetycznie. Jeśli natomiast urządzacie małe przyjęcie dla rodziny lub znajomych, to liczy się każdy szczegół, prawda? W związku z tym nie pozwólcie, aby pierwsze wrażenie było nie do końca dobre poprzez… źle wybrane lampy.

Gdzie stosować lampy o zimnej barwie?

Są pewne miejsca w każdym domu lub w mieszkaniu, w których lepiej postawić na lampy generujące barwę zimną. Tutaj chodzi jednak o lokalizacje, gdzie ktoś po prostu uzupełnia biurową dokumentację, odrabia prace domowe itd. Taka barwa ma na celu pobudzać do działania. Ona nie sprzyja odpoczynkowi – wręcz przeciwnie. Sprawia, że jesteśmy cały czas naprawdę bardzo mocno skoncentrowani. Jeśli zatem macie domowe biura, to tam zimna barwa będzie jak najbardziej odpowiednia. Pamiętajcie, że odcień światła jest określany poprzez temperaturę barwową (TC). Światło ciepłe charakteryzuje się parametrem mniejszym niż 3300 K. Tymczasem lampy generujące barwę zimną mają powyżej 5000 K.