Zdrowie

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

twarz kobiety po oczyszczaniu wodorowym

Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem umożliwiającym, między innymi, głębokie oczyszczanie skóry poprzez neutralizację wolnych rodników, co pozwala na głębokie odżywienie skóry. Nadmiar wolnych rodników jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry, ponieważ wolne rodniki odgrywają w naszym ciele szczególnie ważną rolę. Jednak z wiekiem dochodzi do zaburzenia równowagi ilości wolnych rodników w skórze, na co skuteczną odpowiedzią jest zabieg oczyszczania wodorowego, który zmniejsza ich ilość do odpowiedniego poziomu.

 

Jeśli myślisz o wykonaniu zabiegu oczyszczania wodorowego, to warto pomyśleć o Bydgoszczy – miasto to znane jest z salonów medycyny estetycznej, które specjalizują się w oczyszczaniu wodorowym oraz medycynie estetycznej ogólnie.

 

Oczyszczanie wodorowe – Jak wygląda zabieg?

Dzięki głowicy, która pozostaje w ścisłym kontakcie ze skórą, skóra zostaje delikatnie zasysana i poddawana działaniu strumienia wody z aktywnym wodorem. W ten sposób wodór wprowadzony jest w głąb skóry, przez co wiąże się z formami tlenu eliminując ich niepożądane wpływ na procesy starzenia się. Po zakończeniu zabiegu może zostać dodatkowo przeprowadzony lifting skóry, za pomocą głowicy generującej mikroprądy – co pozwala dodatkowo zwiększyć elastyczność i napięcie skóry.

 

Czy zabieg oczyszczania wodorowego jest dla mnie odpowiedni?

Zabieg ten zalecany jest każdemu rodzajowi cery, ze szczególnym uwzględnieniem rodzajów z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Oczyszczanie wodorowe jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Idealnie sprawdzi się przy następujących problemach:

 

  •  zmęczona skóra;
  •  zmiany trądzikowe;
  •  tłusta cera;
  •  zanieczyszczenia środowiskowe skóry;
  •  poszerzone pory i zaskórniki.

 

 Reklama: Medycyna estetyczna Bydgoszcz

 

Oczyszczanie wodorowe – Jak często powinniśmy wykonywać zabieg?

Z racji tego że oczyszczanie wodorowe daje efekty na pewien czas proponujemy wykonywanie zabiegu co kilka miesięcy. Idealną częstotliwością będzie oczyszczanie wodorowe co kwartał.

 

Oczyszczanie wodorowe – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu zalecamy stosować się do następujących ograniczeń:

 

  •  przez kilka dni nie korzystać z sauny ani basenu;
  •  stosować kremy z filtrem ochronnym UV;
  •  do 3 godzin po zabiegu nie nakładać makijażu.