Ciekawostki

Suknia na najważniejszy dzień…

Ślub wymaga od panny młodej wielu długich przygotowań. Musi ona zadbać o wszystkie szczegóły, by w tym jednym z najważniejszych dni w życiu wyglądać jak prawdziwa księżniczka.

Oczywiście najważniejszym elementem jest suknia ślubna – to ona jest bazą, do której dobiera się wszelkie dodatki.

Suknie ślubne są bardzo różnorodne. Przeglądając katalogi z modą ślubną nie trudno zauważyć, że zdecydowana większość to długie, białe sukienki, często z szeroką i obfitą dolną częścią oraz bardziej dopasowaną górą.

Choć większość pań wybiera tradycję i decyduje się na klasyczną biel salony mody ślubnej mają też propozycje dla tych kobiet, które pragną się wyróżnić. Do wyboru jest wiele sukni ślubnych w odcieniach pastelowych – kremowym, ecrue, różowym, błękitnym. Na tym jednak nie kończy się oferta. Może nieco zaskakujący wyda się fakt, że panna młoda może wystąpić w dniu ślubu w ognistej czerwieni lub głębokiej czerni. Są to propozycje odważne, może niektórym wydadzą się wręcz kontrowersyjne, ale – choć rzadko – znajdują one swoje zwolenniczki.

Jeśli kobieta wybierze już suknię pozostaje jej dopasowanie dodatków dopełniających całości – butów, biżuterii, ozdób do włosów oraz odpowiedniej fryzury i makijażu.