Edukacja

Suknie na studniówkę…

Studniówka to dla większości dziewcząt pierwszy w życiu prawdziwy bal. To sprawia, że dążą one do tego, by wyglądać zjawiskowo i robią wszystko, by zamierzony cel osiągnąć.

Moda studniówkowa wciąż się zmienia. Kiedyś obowiązkowa była skromna, granatowa sukienka, teraz nie ma ścisłych reguł i każda dziewczyna ubiera się według własnych preferencji.

Sukienki studniówkowe mogą być krótkie lub długie. Te pierwsze zyskują coraz większą popularność, choć wciąż większość młodych pań decyduje się na eleganckie, długie kreacje.

Sukienki krótkie mogą mieć różne kroje. Przeważają te z dopasowaną górą i rozkloszowanym dołem. Sukienki długie mogą być jedno- lub dwuczęściowe – czyli złożone z gorsetu i spódnicy. Fasony są rozmaite i każda dziewczyna znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli chodzi o kolor panuje obecnie zupełna dowolność. Wciąż wiele dziewcząt wybiera klasyczną czerń czy inne spokojne kolory – granat, bordo, ciemną zieleń. Chcąc się wyróżnić można odważyć się na sukienkę w kolorze soczystej czerwieni lub na pastelowe barwy – np. róż albo błękit.

Oprócz sukni każda maturzystka musi zadbać również o dodatki i odpowiedni, wieczorowy makijaż. Tylko wtedy, gdy wszystkie detale będą dograne, będzie mogła czuć się wspaniale i pięknie.