Obsługa piły spalinowej w kilku krokach

Krok 1: Zeskanuj swój obszar roboczy.

Zapoznaj się ze swoim miejscem pracy. Uważaj na swoje „drogi ucieczki”, są to miejsca, do których możesz bezpiecznie się przenieść, gdy drzewo zacznie spadać. Twoje drzewo może spaść w nieoczekiwanym kierunku, więc najlepiej być przygotowanym na każdy możliwy scenariusz. Piły spalinowe Bydgoszcz mogą być niebezpieczne, jeśli obchodzimy się z nimi nieodpowiedzialnie, dlatego należy przestrzegać wszelkich środków bezpieczeństwa.

 

Krok 2: Przygotuj siebie i swoją piłę.

Załóż cały swój sprzęt, od stóp do głów. Sprawdź swoją pilarkę spalinową, aby upewnić się, że łańcuch jest dobrze naprężony. Jeśli możesz wyciągnąć łańcuch z prowadnicy i odłączyć ogniwa łańcucha od prowadnicy lub „nosa”, jest on zbyt luźny. Musisz zwiększyć napięcie, aby zapobiec kontuzji. Sprawdź instrukcję konserwacji swojej maszyny, aby uzyskać instrukcje dotyczące napinania łańcucha. Przez większość czasu będziesz używać śrubokręta lub klucza, który jest dostarczany z piły spalinowe Bydgoszcz. Prawidłowo napięty łańcuch powinien lekko uginać się podczas ciągnięcia, ale nie powinien odłączać się od prowadnicy.

 

Krok 3: Sprawdź poziom paliwa i ewentualnie napełnij zbiornik przed rozpoczęciem.

W przypadku silnika dwusuwowego paliwo i olej prawdopodobnie będą wymagały mieszania w zbiorniku. Kup olej do silników dwusuwowych i dodaj go do zbiornika w zalecanym przez producenta stosunku (zazwyczaj 50:1). Napełnij zbiornik olejem do łańcuchów.

 

Krok 4: Sprawdź hamulec łańcucha.

Połóż piłę spalinową płasko na ziemi, dnem do dołu. Popchnij hamulec łańcucha do przodu, aż się zablokuje. Hamulec łańcucha, który zwykle jest oddzielną dźwignią umieszczoną między górnym uchwytem pilarki a ostrzem, zapobiega obracaniu się łańcucha, dopóki nie zwolnisz hamulca i nie naciśniesz przepustnicy.

 

Krok 5: Zabezpiecz piły spalinowe Bydgoszcz i pociągnij za uchwyt rozrusznika.

Umieść prawą stopę w tylnym uchwycie i połóż swój ciężar na uchwycie, aby zabezpieczyć piłę. Użyj lewej ręki, aby mocno przytrzymać przedni uchwyt na miejscu. Prawą ręką mocno wyciągnij linkę rozrusznika na pełną długość. Aby uruchomić silnik, zwykle potrzeba czterech lub pięciu pociągnięć. Jeśli silnik „odpala”, ale się nie włącza, wyreguluj ssanie, wyciągając go do połowy.

 

Krok 6: Przygotuj się i tnij.

Nawet po uruchomieniu silnika łańcuch się nie obraca. Będziesz musiał nacisnąć spust lub przepustnicę, aby uruchomić łańcuch. Najpierw należy odpowiednio ustawić się z mocno osadzonymi stopami i mocnym chwytem piły. Zawsze tnij piłą z boku lub pod kątem, aby zminimalizować obrażenia w przypadku odbicia. Kiedy będziesz gotowy do cięcia, zwolnij hamulec łańcucha i całkowicie włącz przepustnicę. Połóż piłę tam, gdzie chcesz ciąć. Nie wywieraj nacisku, ostrze samo będzie ciąć. Utrzymuj mocny, stabilny chwyt i trzymaj przepustnicę w pełni wciśniętą przez cały czas trwania cięcia. Zwolnij przepustnicę dopiero po przecięciu lub wyjęciu ostrza.

 

Krok 7: Wyłącz piłę spalinową.

Pamiętaj, że przed odłożeniem pilarki należy poczekać, aż ostygnie.

Previous post Jak joga wpływa na ciało?
Next post Jak wybrać rękawiczki na motor?