Ciekawostki

Przepisy a bramy ogrodzeniowe?

Bezpieczeństwo nasze, naszej rodziny czy firmy to nie tylko ogrodzenie ale i brama ogrodzeniowa. Takową możemy podzielić na zależnie od tego którą wybierzemy – ręczną furtkę wjazdową, czy bramę automatyczną której popularność rośnie z dnia na dzień. Główna różnica pomiędzy tymi dwoma wyborami to sposób otwierania i zamknięcia. Dlatego w porach deszczowych, zimie czy po prostu, gdy nam się nie chce otwieramy bramę pilotem z domu, czy auta. Jest to najwygodniejszy sposób w dzisiejszych czasach stosowany na wjazdach do posesji. Bramy ogrodzeniowe Bydgoszcz muszą podlegać przepisom budowlanym dlatego spójrzmy na kilka z nich.

1) Minimum 2.4m szerokości aby pojazd mógł wjechać na posesję choć większa brama ogrodzeniowa jest bezpieczniejsza i przyjmie innego rodzaju pojazdy na naszej posesji.
2) Bramy muszą otwierać się do wewnątrz naszej działki nie mogę odstawać poza nasza działkę
3) Maksymalna szerokość jednego skrzydła to trzy metry (3m). Co daje całej 6m bramy!
4) Rośliny powinny być sadzone w większej odległości aby nie torować otwierających się skrzydeł bramy ogrodzeniowej.
5) Najlepszym kontem otwierania bram jest 90-100 stopni należy jednak zwrócić uwagę na to aby skrzydła nie wystawały poza ogrodzenie naszej działki
6) Co najważniejsze bramy ogrodzeniowe powinny być zgodne z Dyrektywami Unii Europejskiej. Np. Normami takimi jak PN EN 13241-1 + A1:2012

Życie to jedno a przepisy to druga strona medalu dlatego warto zapoznać się z nimi zanim zdecydujemy o zakupie ogrodzenia czy nowej bramy ogrodzeniowej do naszego domu, działki czy firmy.