Motoryzacja

Przyszłość technologii szyb przednich samochodowych

Wydaje się, że z każdym rokiem sektor technologii motoryzacyjnej rozwija się w niespotykanym tempie. Od samochodów bez kierowcy do rozszerzonej rzeczywistości i wyświetlaczy heads-up – charakter jazdy, jaki znamy, może w najbliższej przyszłości ulec poważnym zmianom. Ostatnio ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) na przedniej szybie stał się głównym firm motoryzacyjnych. Sprawdź: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Ponieważ przemysł motoryzacyjny angażuje się w ogromne badania i rozwój w celu unowocześnienia technologii szyby przedniej, postanowił czerpać inspirację z innych gałęzi sektora technologicznego. Możesz pewne rozwiązania związane rozwojem technologii szyby przedniej, ponieważ są one już stosowane w twoim smartfonie. Gorilla Glass – to samo innowacyjne szkło, które zapewnia, że ​​ekrany smartfonów są lekkie, jasne i trwałe – szybko staje się jednym z głównych punktów dyskusji na temat technologii w motoryzacji.

Od smartfonów po tablety, a nawet zegarki – wierzcie lub nie, na świecie jest już około 4,5 miliarda urządzeń wykorzystujących szkło Gorilla Glass. Ze względu na udowodniony sukces, szkło te poddane obróbce chemicznej zaczyna być stosowane przez producentów samochodów, aby być pewnym, że ich szyby przednie będą miały takie same korzyści w zakresie trwałości, lekkości i przejrzystości jak w innych branżach..

Ta zwiększona wytrzymałość znacznie zmniejsza podatność przedniej szyby na uszkodzenia spowodowane przez luźne, unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia. Ponadto mniejsza waga związana z tą technologią oznacza ogólnie lżejszy samochód i zmniejszenie zużycia paliwa. Ale potencjalne korzyści na tym się nie kończą. Niektórzy przewidują, że te innowacje w dziedzinie szyb samochodowych są pierwszym krokiem do opracowywania i wdrażania zintegrowanych interaktywnych wyświetlaczy heads-up i technologii nawigacyjnych w szybach przednich. Ze względu na zwiększoną przejrzystość i możliwości ekranu dotykowego związane z Gorilla Glass; wydaje się niemal pewne, że w nadchodzących latach kierowcy będą mieli do czynienia z szybami przednimi bardziej zbliżonymi do smartfonów i tabletów.