Edukacja

Rynek pracy a nauka języków

W tym globalnym świecie, w którym firmy z różnych krajów ściśle ze sobą współpracują, pracodawcy szukają osób z umiejętnościami językowymi. Umieszczenie go w swoim CV, nawet jeśli nie jest to wymagane, informuje ich, że masz konkretne zainteresowania i że chcesz się rozwijać. Pamiętaj tylko, aby być szczerym i przyznać, na jakim poziomie znasz język. Obecnie bardzo pożądany jest język japoński, w którego nauce może pomóc kurs japońskiego Bydgoszcz.

Polski jest naszym pierwszym językiem, a jednak w większości rozumiemy ludzi mówiących po angielsku bez tłumaczenia go na własny język ojczysty. Czy to nie cudowny mechanizm? Nauka języka obcego jest świetna dla naszego mózgu. Poprawia pamięć i koncentrację oraz zmniejsza ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych w starszym wieku.

W każdym języku są słowa, których nie można przetłumaczyć, a można je zrozumieć tylko dzięki wiedzy o mentalności i kulturze kraju, więc im bardziej się zagłębiasz w język, tym lepiej zrozumiesz innych ludzi.

Wyjazd to świetny powód do nauki innego języka. Na wakacjach nie masz problemu z udaniem się do lekarza, zamawianiem jedzenie w restauracji, rozmową z lokalnymi mieszkańcami i innymi podróżnikami. Znajomość języków obcych zupełnie zmienia odbiór odwiedzającego kraju.

Ludzie często twierdzą, że nauka mało popularnego języka, takiego jak chiński lub japoński, może być stratą czasu. Myślę, że jest odwrotnie. Umiejętność mówienia w innym języku jest fajna, a im bardziej egzotyczna i niezwykła, tym fajniejsza.