Wydarzenia

Suknie wieczorowe – co warto o nich wiedzieć?

Specjalne okazje wymagają wyjątkowych kreacji. Panowie wkładają eleganckie garnitury czy nawet fraki, a panie – suknie wieczorowe.

Różnorodność wieczorowych kreacji dla pań jest bardzo duża. W końcu każda kobieta jest inna i to pod wieloma względami. Różnice dotyczą wieku, sylwetki, twarzowych kolorów, własnych preferencji, okazji itd. Wszystko to gra ogromną rolę w wyborze sukni – w końcu chcąc wyglądać dobrze trzeba zdecydować się na kostium, który zagwarantuje dobre samopoczucie i brak skrępowania.

Oczywiście najpopularniejsze są czarne, długie, proste suknie, które pasują właściwie na większość wyjątkowych wieczorów. Będą one idealne np. na eleganckie przyjęcie czy wernisaż. W zależności od okazji można do nich dobrać różne dodatki oraz biżuterię. Oczywiście wiele pań decyduje się na suknie w innym kolorze – dominują czerwienie, bordo, ale coraz popularniejsze stają się także fiolety, granaty czy zielenie. Niektóre kobiety wolą jaśniejsze kolory – beże, pastelowe róże i błękity.

Obok koloru dość istotny jest krój. Zasada jest prosta – powinien on podkreślać walory i tuszować ewentualne niedoskonałości figury. Dlatego warto na zakupy zabrać kogoś, kto w miarę obiektywnie oceni nasz wygląd w konkretnych sukniach i w ten sposób pomoże dokonać wyboru.