Ciekawostki

Podróż w nieznane…

Chcesz poczuć dreszczyk emocji? Rzuć się w wir przygody. Alternatywą dla popularnych destynacji turystycznych są „podróże na spontanie”. Wbrew pozorom nie jest to opcja zarezerwowana wyłącznie dla żądnych przygody amatorów mocnych wrażeń, ale także ciekawa opcja dla osób preferujących bardziej przewidywalne formy wypoczynku.

Chyba każdy z Nas marzył o wybraniu się w jakieś mniej lub bardziej odległe miejsce. Miejsce, które zobaczyliśmy w filmie, reklamie, czy internecie. Miejsce, o którym myślimy lub myśleliśmy w kategoriach „kiedyś muszę tam pojechać”. Warto sprawić, aby wspomniane „kiedyś” nie odkładać na czas przyszły nigdy niedokonany – najlepszym czasem na realizowanie swoich marzeń zawsze jest teraźniejszość.

Osoby wzbraniające się na samą myśl o spontanicznej podróży do lokalizacji ze snów powinny wziąć pod uwagę jedną, bardzo istotną kwestię – wspomniana „podróż w nieznane” nie musi dotyczyć samotnego wyjazdu do amazońskiej dżungli, czy na koło podbiegunowe. W tym przypadku rzeczywiście warto byłoby postawić na solidne przygotowanie no i raczej zrezygnować z jednoosobowej wyprawy. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku bardziej „przyziemnych” miejsc. Zwiedzanie południa, północy, zachodu lub wschodu Europy, a nawet nieco bardziej szalone wojaże do Japonii, Korei Południowej, albo Australii można zakwalifikować do bezpiecznych i przewidywalnych.

W te miejsca zdecydowanie nie musimy wyjeżdżać z biurem podróży, czy nawet w większej grupie. Bez problemu, stosunkowo bezpiecznie, zwiedzimy wymienione miejsca w pojedynkę, improwizując od początku do końca. Co więcej rezygnacja z usług biura podróży pozwoli na zaoszczędzenie sporych pieniędzy, które będziemy mogli wydać na dodatkowe atrakcje. W przypadku południa i wschodu Europy będziemy mogli dodatkowo liczyć na przychylność mieszkańców, którzy na ogół chętnie pomagają przyjezdnym nie tylko przy zwiedzaniu, ale nierzadko oferując posiłek i gościnę.

Dzięki powyższemu zyskujemy szansę na zapewnienie sobie ciekawej alternatywy w stosunku do najpopularniejszych miast i kurortów, jednocześnie mogąc spełnić większe lub mniejsze marzenia. A wszystko taniej, równie bezpiecznie no i w towarzystwie absolutnie niezapomnianych wrażeń…