Ciekawostki

Zakup mieszkania przez parę

Kupno domu jest ważnym momentem w życiu każdego człowieka. Osiągnięcie to wiąże się z wieloma trudnościami dla każdej pary, zarówno zamężnej, jak i niezamężnej. Zwykle po małżeństwie większość par szuka wspólnego domu. Niektórzy doświadczeni agenci nieruchomości mają pewne sugestie dla nowożeńców. Ważne jest, aby jeszcze przed samym sprawdzaniem ofert ustalili wszystkie kwestie dotyczące zdolności kredytowych. To na pewno ułatwi sprawę i sprecyzuje obiekt poszukiwań.

Jest wielu nowożeńców, którzy uważają, że rozmowa na temat finansów osobistych z małżonkiem to trochę kwestia tabu. Jeśli dana osoba ma bardzo słabą zdolność kredytową w porównaniu do swojego partnera, może to zepsuć ich wspólny wysiłek w celu zabezpieczenia kredytu hipotecznego na zakup mieszkania Bydgoszcz. Z tego względu przed umówieniem się na spotkanie z pożyczkodawcą hipotecznym usiądź z małżonkiem i szczegółowo omów swoje finanse osobiste.

Jeśli planujesz zostać w nieruchomości na dłuższy czas, to idealną opcją jest dla Ciebie 25-letnia lub 30-letnia hipoteka o stałej stopie procentowej. Taki termin pozwoli Ci płacić stałe odsetki i miesięczne płatności przez cały okres kredytowania. Z drugiej strony, jeśli planujesz wkrótce przeprowadzić się po większą nieruchomość, warto zastanowić się nad kredytem hipotecznym o zmiennej stopie procentowej, który oferuje niższe oprocentowanie niż kredyt hipoteczny o stałej stopie procentowej.

Wysokość raty z kredytu hipotecznego nigdy nie powinien przekraczać 30% zarobków gospodarstwa domowego: zgodnie z zasadą nigdy nie podpisuj się pod kredytem hipotecznym, którego rata wynosi ponad 30% Twoich/Waszych zarobków. Z jakiego powodu? Załóżmy, że z czasem przyjdą na świat dzieci i Twoja żona zdecyduje się rzucić pracę, aby je wychować. W ten sposób dochód twojej rodziny spada o połowę. Dlatego lepiej być nieco ostrożnym.

Kupując dom, wspólny kredyt jest najlepszą opcją dla małżeństw, ponieważ oboje małżonkowie mają równe prawa do nieruchomości. W przypadku śmierci małżonka prawo do nieruchomości zostanie automatycznie przeniesione na osobę pozostającą przy życiu.